درباره گالری ترتیاکوف روسیه

گالری ترتیاکوف روسیه در قسمت سمت راست رود مسکو در نزدیکی میدان سرخ, ساختمان کوتاهی قرار دارد که یکی از بزرگ­ترین موزه های هنری جهان, با گنجینه ای از تابلوهای نقاشی با ارزش قرار گرفته است. این گالری زیبا و هنری به نام بنیان­گذار آن تریتیاکف, نام گذاری شده است.

نزدیک به 150 سال است که از تأسیس این موزه  بسیار زیبا می­ گذرد و بیش از 40 هزار تابلو نقاشی، پیکر و شمایل, کار نقاشان بزرگ روسی, در آن به نمایش گذاشته شده است.

تعداد گالری ترتیاکوف روسیه

بازدیدکنندگان برای تماشای کامل گالری  باید از 52 تالار موزه عبور کنند. پاول میخایلوویچ تریتیاکف در سال 1832  پا به جهان هستی گذاشت و تا آخر عمر  خود در این موزه به بازدید کنندگان خدمت می­ کرد تا جایی که ایشان مورد توجه هنرمندان و سیاستمداران قرار گرفت.

این موزه حتی پس از انقلاب سال 1917 در روسیه این گنجینه­ ی هنری بنام خود باقی ماند و شهرت جهانی  را به خود اختصاص داد.

آثاری از باراویکوفسکی نقاش ، لویتسکی، تراپینین و پیکره های ساخته­ی دست شوبین از جمله آثار است که در این موزه می توان یافت کرد.
همچنین تابلوهای هنری تریتیاکف مورد توجه عموم قرار می گیرد که از تماشای تابلوها می­توان با آداب و رسوم زندگی مردم روسیه در قرون گذشته پی برد.

از آثار نقاشی بریولف که با دیدی روانشناسانه ترسیم شده است در این موزه به چشم میخورد آثار نقاش ایوانف که از جمله نقاش های رئالیست به شمار می ­رود و جنبه­ ای مذهبی را به تصویر می کشد .

برجسته ترین آثار گالری ترتیاکوف روسیه

از برجسته­ ترین اثار این نقاش میتوان پرده ­ی نقاشی  شده از ظهور مسیح بر مردم  را که از سال 1832 به ذخایر این گنجینه­ ی هنری است نام برد. از جمله اثر های نقاشاهایی ونتسیانف, تراپینین, فدوتف و بسیاری از آثار دیگر که در این موزه موجود است، یکی از بهترین آثار هنری رئالیستی جهان به حساب می­ روند.

از آثار با عظمت رپین مانند دسته­ ی مذهبی در ایالت کورسک, در ایوان مخوف  را میتوان از ذخایر این موزه نام برد.

در سال 1881 حدود 8 هزار نفر برای تماشا به این گنجینه­ ی زیبای نقاشان روسی آمده اند  که در سال­های اخیر تعداد بازدیدکنندگان  این موزه به بیش از 1/5 میلیون نفر رسیده است.

تور روسیه

جاذبه های مرتبط

هتل های روسیه

به ما امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *