درباره کتابخانه ایالتی روسیه

کتابخانه ایالتی روسیه در سال 1862 تاسیس شد. این کتابخانه بیش از 140 سال از تلاش روزمره صدها نفر از کارکنان تشکیل شده است.

این کتابخانه در شهر مسکو واقع شده است. این کتابخانه بزرگترین کتابخانهٔ کشور و چهارمین کتابخانه بزرگ در دنیا است که ۱۷٫۵ میلیون جلد کتاب دارد. تا سال ۱۹۲۵ میلادی نام آن ولادیمیر لنین کتابخانه ایالتی USSR ببود و در سال ۱۹۹۲ نام آن کتابخانهٔ ایالتی روسیه شد.

امروزه این کتابخانه شامل مجموعه منحصر به فردی از اسناد روسی و خارجی در 247 زبان و بیش از 43 میلیون اقلام کتابخانه وجود دارد که منابع خارجی آن حدود ۲۹ درصد از کل منابع کتابخانه را شامل می‌شوند.

این کتابخانهشامل ۲۷۵ قفسه, و بیش از ۴۳ میلیون آیتم دارد که شامل ۱۷ میلیون کتاب و ۱۳ میلیون ژورنال و ۳۵۰ هزار منبع موسیقی و ۱۵۰ هزار نقشه و سایر موارد می‌باشد.

 این مجموعه شامل بخش های تخصصی چون نقشه های منتشر شده, موسیقی، پرونده های صوتی، مجموعه تلفیقی کمیاب، پایان نامه ها، روزنامه ها و دسته های دیگر سهام مشهور میباشد.

بین سال‌های ۱۹۲۲ تا ۱۹۹۱ حداقل یک کپی از هر کتاب چاپ شده در زمان اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی به کتابخانه اهدا می‌شد که در دیگر کشورها نیز چنین می‌کنند.

فضای عمومی کتابخانه

در این مکان تمامی افرادی که بالای 18 سال و ساکن روسیه باشند قابل استفاده از 34 اتاق این مجموعه فرهنگی می باشد.

هر روزه حدود 200 نفر برای ثبت نام به این مجموعه اضافه می شوند که کل بازدید کنندگان روزانه را به 4000 نفر می رساند. لازم به ذکر است که این کتابخانه شامل 80 سالن مجازی می باشد که مشرکین این سالنها به حدود 8000 نفر بازدید کننده در روز می باشد.

در این کتابخانه بیش از 140 سالن وجود دارد که منابع بسیار غنی از طیف خوانندگان مشهور جهان, محققان, دانش آموزان, متخصصان عملی, نظریه پردازان اساسی, ساکنان و بازدید کنندگان از خارج از کشور را در بر می گیرد.

تور روسیه

جاذبه های مرتبط

هتل های روسیه

به ما امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

نقشه گوگل

فیلتر دسته:

فیلتر درجه هتل:

فیلتر وضعیت تور:

فیلتر پیشنهادهای ویژه:

فیلتر دسته:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *